I ve školním roce 2023/2024 probíhá na naší Základní škole UNESCO vzdělávání cizinců. Za příchozí cizince jsou považováni žáci, kteří plní povinnou školní docházku na území ČR nejvýše 12 měsíců. Na naší škole jsou žáci-cizinci jak ze zemí EU, tak i ze třetích zemí.

Za základní předpoklad zdařilé integrace žáků – cizinců považujeme především znalost jazyka země pobytu, protože nedostatečná znalost, v našem případě českého jazyka, má později negativní dopad na školní úspěšnost i možnost dalšího vzdělávání. Proto v průběhu výuky klademe velký důraz na porozumění dosud neznámým pojmům, osvojení mluvnice a gramatiky českého jazyka, rozšiřování slovní zásoby, a také rozvoj komunikace. Hodiny jsou vedeny formou mluvních a gramatických cvičení, hry, zábavy a interaktivního učení, tak aby dopomáhaly k rozvoji jazykových znalostí a dovedností.

V letošním školním roce vedeme výuku jak v prezenční formě pro žáky naší školy, tak i v distanční formě pro žáky z okolních škol.