Školní parlament

Školní žákovský parlament pracuje na ZŠ UNESCO jako žákovská zastupitelská organizace od roku 2009. Schází se v něm zástupci jednotlivých tříd od 6. do 9. ročníku, kteří jsou vždy seznamováni se závazným dokumentem Žákovské ústavy Základní školy UNESCO.

Žákovský parlament se skládá z členů parlamentu a žákovské rady.

Slib zástupců tříd žákovského parlamentu při ZŠ UNESCO

"Slibuji, že budu zachovávat Žákovskou ústavu. Slibuji na svou čest, že svůj úkol budu vykonávat v zájmu všech žáků a podle nejlepšího vědomí a svědomí."

Společným úkolem je

Školní rok 2021/2022

I letos se schází žákovský parlament a diskutuje o různých tématech týkajících se naší základní školy. Snaží se přispět ke všeobecnému blahu a rozvoji a vůbec k tomu, abychom se všichni ve škole cítili dobře. Obvykle schůzky probíhají každou první středu v měsíci, ale letos se parlament musí podřídit nastalé situaci, a proto probíhají schůzky online formou.

Z každé třídy jsou voleni 2 - 3 zástupci, kteří fungují jako informátoři třídy v záležitostech plánovaných akcí, ale také ostatním členům sdělují nápady a názory své vlastní třídy. Společně s žáky diskutuje také paní učitelka Mikuláštíková a paní učitelka Koudelníčková, které jsou nakloněny názorům žáků a dávají žákům volný prostor pro diskuzi.

Členové Žákovského parlamentu při ZŠ UNESCO

6.A        Vetterová Valentina, Blatná Adéla

6.B        Machala Tomáš, Prchal Viktor

6.C        Talik Filip, Lapčík Jakub, Chovan Hugo