ZŠ UNESCO vybrána jako krizová škola pro děti rodičů IZS

Na základě usnesení vlády o určení škol a školských zařízení k výkonu péče o děti rodičů vybraných profesí určil Zlínský kraj pro tuto činnost v Uherském Hradišti dvě školy, jednou z nich škol je naše ZŠ UNESCO.

Do péče o děti vybraných profesí je na naší škole zapojených 5 asistentek pedagoga, 1 učitelka a 4 vychovatelky školní družiny.

Ráno začínáme v 5:30 hod. a směna končí v 18:30 hod., čas je přizpůsoben pracovní době zdravotníků v Uherskohradišťské nemocnici a.s. Striktně dbáme na dodržování protiepidemických opatření.

Děti z jiných škol se rychle sžily s prostředím naší školy. Dopoledne se zapojují do online výuky a ty děti, které nemají online výuku, plní za naší asistence zadané úkoly.

Dopoledne to jsou povinnosti, odpoledne po společném obědě v případě špatného počasí čteme z dětských časopisů, vyrábíme, malujeme, vystřihujeme, vybarvujeme omalovánky, hrajeme si s hračkami, čteme vtipy, hrajeme společné hry nebo sledujeme pohádku. Když je hezké počasí, trávíme čas v přilehlém parku Bastion – na průlezkách nebo využíváme družinové sportovní náčiní.

Jsme rády, že alespoň částečně dokážeme ulehčit práci lidem nasazeným v první linii – lékařům, zdravotním sestrám, policistům, hasičům, sociálním pracovnicím, …

Držíme palce jim i nám všem, abychom tuto náročnou dobu úspěšně zvládli.