Žáci 7.B se zapojili do projektu Obrana se týká všech

Dne 28.11.2019 se žáci 7.B zúčastnili projektu Obrana se týká všech.

Jedná se o projekt neziskové organizace PRESAFE podporovaný Ministerstvem obrany ČR určený pro žáky základních škol a středních škol.

Součástí projektu je přednáška o činnosti Integrovaného záchranného systému ( Hasičského záchranného sboru, Záchranné služby, Policie ČR a Armády ČR).

Další částí projektu byla prezentace referátů žáků naší školy na téma: Pátráme po osudech svých předků.

Zde prezentovali svou práci tito žáci:

Anna Motyčková - 9.C ( příběh pilota 310. a 312. stíhací perutě RAF  Tomáše Motyčky z Nedakonic)

Kristýna Odstrčilíková - 9.B ( příběh jejích příbuzných z Jankovic, kteří byli nacisty odsouzeni k smrti za pomoc parašutistovi Vojtěchu Lukaštíkovi)

Klára Kolářová - 7.B ( příběh pradědečka, který bojoval za I. světové války v Rakousko-Uherské armádě)

Jakub Janků - 7.B ( příběh pradědečka, který byl několik dnů před osvobozením zastřelen nacisty)

Petr Franta -7.C ( příběh mého praprastrýce letce 311. bomardovací perutě RAF v Anglii)

Luka Dinčič - 7.A ( příběh mého pradědečka, který byl pronásledován komunistickým režimem)

Jan Jakub Šipka - 8.B ( jeho pradědeček byl nacisty na konci II. světové války vězněn v Uherském Hradišti)

Aktivita jse součástí minimálního preventivního programu školy.

Děkuji všem žákům 7.B za vzorné chování a aktivitu během přednášky. Také děkuji všem žákům, kteří prezentovali příběh svého příbuzného za skvěle odvedenou práci.

Mgr. Petr Kočíř - školní metodik prevence

IMG_20191128_093019.jpg