Vznik knížky Hororové povídky

Tak je to tady! Letošní 9. A má svou vlastní knížku, která se skládá z hororových povídek od jednotivých žáků. Ti si dali na svých povídkách opravdu záležet, a proto vznikla tato ucelená sbírka. Překládám vám úvodní slovo této sbírky.

Tato knížka by nikdy nevznikla nebýt zakladatele hororových příběhů Edgara Allana Poea, jehož povídka Černý kocour nás inspirovala natolik, že jsme se s žáky 9. A domluvili na sepsání vlastních hororových povídek.

Každá povídka je skvělá. Každá povídka má jiné poselství. Z každé povídky si pro sebe odneseme něco jiného. Všichni autoři povídek můžou být na sebe pyšní, že se dokázali jako kolektiv semknout a napsat originální povídky, které budou žít věčně (i když třeba jen v naší knihovničce na ZŠ UNESCO).

Nezáleží na tom, jestli máš z češtiny jedničku, nebo čtyřku, hlavní je to, co skrz svou povídku můžeš předat ostatním. A fantazii se meze nekladou! A já jsem za to na všechny tyto žáky moc pyšná!

A teď už na úvod citát od Stephena Kinga:

„Monstra jsou skutečná a duchové také. Žijí uvnitř nás a někdy vyhrávají.“

Tak neváhejte a začtěte se do hrůzostrašných povídek, které vás nenechají klidně spát...

Mgr. Petra Koudelníčková - vyučující českého jazyka