Vynalézárium - 1.C + 3.C

Další díl spolupráce žáků 1.C a 3.C třídy jsme nazvali Vynalézárium.

Od nepaměti člověk bádá a vymýšlí nové vynálezy, je okouzlen přírodou a snaží se přijít na to, jak fungují věci kolem něho. A proto i my jsme se dnes ponořili do bádání a vyzkoušeli drobné experimenty.

Ve skupinkách starší žáci pomáhali a spolupracovali s prváčky a všichni spolu se podívali do vulkánu sopky, nafoukli balónek bez použití úst, v praxi si ověřili, jak funguje statická elektřina, lom světla ve vodě, magnetická síla a co dokáže mastná kapalina. Některé pokusy připomínaly kouzelnické kousky - př. propíchutí balónku bez prasknutí. Ne všem se dařilo napoprvé, ale rádi si pokus zopakovali.

Žáci pozorovali a prováděli jednotlivé pokusy s napětím. Věříme, že se alespoň u některých probudil zájem o přírodní vědy.

Mgr. L. Tarabusová, Mgr. B. Hanáková

39040A45-F568-43C8-ACC6-556CE0703DFF.jpeg