Scénické čtení

Žáci šestého a sedmého ročníku se vrátili v čase do roku 1918. Pomohli jim k tomu herci ze Slováckého divadla, kteří zavítali na naši školu předvést scénické čtení, které neslo název Vznik ČSR 1918 Velezrada se trestá. Autorkou velmi povedené knihy je Veronika Válková. Nejenže herci přednášeli, ale hlavně se dokázali skvěle vžít do rolí a žáci tak měli nezapomenutelný zážitek. Příběh vyprávěl o dvanáctileté Báře, která našla na půdě atlas, jenž ji přenesl do roku 1918. V tomto roce, chvíli před koncem války, zažila zábavná, ale i napínavá dobrodružství. Žáci skrz tento příběh lépe pochopili historické souvislosti dané doby.

Moc hercům děkujeme a budeme se těšit na jejich další návštěvu!

Mgr. Petra Koudelníčková

IMG_20200224_091128.jpg