Sběr papíru, elektra a železa 2019/2020

Vážení rodiče a žáci,

už od 2. září (2019) do 31. května (2020) se naše škola opět zapojí do ekologické soutěže vyhlášené Sběrnými surovinami v Uherském Hradišti ve sběru papíru, železa a elektra.

Více informací o soutěži naleznete na stránkách www.ekosoutez.cz

Pokud máte zájem zapojit se do soutěže, můžete odevzdat papír, železo a elektrospotřebiče*:

V areálu Sběrných surovin v Uherském Hradišti na Průmyslové ulici od 2. září 2019 do 31. května 2020 pondělí 7:00 – 17:00 a úterý až pátek 7:00 – 16:00.
Evidence takto odevzdaného odpadu se provádí na školu, třídu a jméno žáka. Lísteček odevzdá žák organizátorovi sběru (p. uč. Kočířovi nebo p.uč. Strakové).

*Elektrospotřebiče:
Soutěží se ve sběru elektrospotřebičů (televize, rádia, počítače, monitory, klávesnice, videa, elektrické hračky, mobilní telefony, vysavače, varné konvice, pracovní nářadí, mikrovlnné trouby, pračky, sporáky).

*Sběrový papír:
Soutěží se ve sběru papíru (noviny, časopisy, kancelářský papír, letáky, knihy bez desek, sešity).
Směs sběrového papíru nesmí obsahovat lepenku, plastové příměsi, šanony, folie, kopíráky, samolepky, tvrdé knižní vazby, textil, dřevo, sklo.

*Železo

Vyhodnocení sběru bude provedeno v kategorii: nejlepší třída, nejlepší jednotlivec a nejlepší sběrač třídy během měsíce června 2020.

Ceny pro vítězné třídy a jednotlivce budou zakoupeny z prostředků SRPD + část věnují Sběrné suroviny UH.

V loňském roce naše škola obsadila 3. místo z přihlášených škol ( 22 284 kg odpadového materiálu). Získané finanční prostředky byly uloženy na účet SRPD.

Děkujeme předem všem za účast v soutěži a aktivitu.

Podívejte se na vyhodnocení sběru ve školním roce 2018/19.

Mgr. Petr Kočíř

Mgr. Edita Straková