Rodilí mluvčí v hodinách ŠJ

Již více než půl roku máme tu čest, potěšení a výzvu mít v hodinách španělského jazyka rodilé mluvčí Nuriu a Pabla ze Španělska. Jednou za týden přichází tito dobrovolnici ze společnosti Akropolis do hodin, pomáhají nám lépe pochopit gramatiku tohoto překrásného románského jazyka, stejně jako porozumět více tajům iberoamerické kultury a samotné mentalitě Španělů.

A hlavně žákům naší školy se tak stává samozřejmostí moci mluvit s rodilými mluvčími, reagovat na jejich otázky, či sami otázky klást. Skutečnost pro niž by jinak museli překonat nejméně dva tisíce kilometrů.

Stejně tak přichází lektor Pablo i do odpoledních hodin DELE, jež jsou koncipovány jako příprava na získání diplomů z jazyka španělského. V rámci oslav Dne Andalusie 28.2., odkud Pablo pochází jsme měli možnost připravit si Pan y aceite – čili prostinkou snídani, či jednohubku, typickou právě pro oblast Granady – nejkrásnějšího města Andalusie, která je pěstováním oliv té nejvyšší kvality proslavená a řadí se ke špičkám produkce olivového oleje na světě.

Pan y aceite – je chleba politý olivovým olejem, pro ty co mají rádi sladké se chléb pokapaný olivovým olejem posype třtinovým cukrem. Buen provecho! Dobrou chuť!