Rodičům dětí ZŠ UNESCO

Vážení rodiče,

jsou to již dva týdny, co jsou školy uzavřeny a my se snažíme alespoň na dálku zprostředkovat vzdělávání. Chci Vám všem jménem našich učitelů poděkovat za Váš zodpovědný přístup, zpětnou vazbu, kterou jednotlivým vyučujícím poskytujete, a hlavně za Váš čas, který věnujete svým dětem. Je zcela jasné, že ani za standardních podmínek nelze na základní škole nahradit denní výuku ve třídách za virtuální prostředí. O to více je to těžší nyní, kdy mnozí z Vás denně docházíte do zaměstnání a mnozí ještě musíte fungovat nad rámec běžných pracovních povinností, nemluvě o rozdílném vybavení elektronikou či kvalitou internetového připojení. Chci Vás ubezpečit, že jsme si toho vědomi a není cílem nikoho z učitelů vymáhat za každou cenu ten či onen zadaný úkol. Na druhou stranu by ale byla škoda, jsou-li k tomu podmínky, nechat doma dítě zahálet a nic nedělat. V tomto případě moc prosím o Vaši spolupráci.

Berte prosím současnou distanční výuku jako nejlepší snahu každého učitele být v kontaktu s Vaším dítětem, ne jako přenesení učitelské role a práce na Vaši hlavu. Jakmile budou školy otevřeny, bude se muset stávající učivo více či méně dovysvětlit a procvičit. Ostatně si myslím, že nyní je nejdůležitější společně překonat hrozbu šíření nebezpečné nemoci.

Ještě jednou děkuji každému z Vás za pochopení, vstřícnost a součinnost.

S úctou
Mgr. Jan Vorba, ředitel školy