Preventivní programy Policie ČR pro žáky 5. a 8. tříd

Během měsíce února proběhly v pátých a osmých třídách preventivní programy Policie ČR.

Cílem programů je získávat všeobecný přehled o činnosti jedné ze složek integrovaného záchranného systému. Žákům byla připomínána bezpečnostní pravidla, aby se nestaly obětí protiprávního jednání a také aby věděly, jak se zachovat, octnou-li se v situaci, kdy budou potřebovat pomoc policisty.

V pátých třídách se jednalo o téma: Bezpečné chování.

Trestní odpovědnost.

(NE)bezpečný internet, nebezpečí spojená s používáním komunikačních prostředků (internet, mobilní telefon)

Tísňová linka Policie ČR158, jak na ni volat.

V osmých třídách o téma: Trestná činnost mládeže a páchaná na mládeži.

Trestní odpovědnost.

Rozdíl mezi přestupkem a trestným činem včetně sankcí.

Nejčastější druhy protiprávního jednání mladých lidí.

Nejčastější druhy protiprávního jednání dospělých páchaných na dětech.

Alkohol, cigarety, drogy – legislativní úprava.

Tísňová linka Policie ČR158, jak na ni správně zavolat.

V 8.B proběhl preventivní program Policie ČR "To je zákon kámo", který navazuje na preventivní projekt Revolution train, kterého se žáci 8.B zúčastnili v březnu loňského roku.

„To je zákon, kámo!“. Má za úkol prohloubit diskuzi o rizicích závislosti a zvýšit u dětí motivaci ke zdravému životnímu stylu. Žáci během projektu pracují ve skupinkách a snaží se vyhodnotit rizika trestně právních následků, které k drogové závislosti patří.

Mgr. Petr Kočíř - Školní metodik prevence

20200221_104926.jpg