Znáte nejčastější odpovědi na tyto otázky: „Co bylo dnes ve škole? Jak bylo? Co bylo k obědu?“ Jen málo rodičů se setká s odpovědí zahrnující dlouhá souvětí. Většinou odpovědi vypadají takto: „Nic. Dobré. Nevím. Už si to nepamatuju…“
Já vám chci tímto článkem odhalit co všechno se za „nic“ může skrývat a zároveň ukázat, jak je třída 3.B strašně šikovná.
Aby nám nadšení do učení vydrželo, prolínáme učení hrou a soutěžemi. Aktivitami, které podporují smysl pro týmovou práci, ale i rozvíjejí schopnost prosadit sám sebe. Získané vědomosti se snažíme uplatnit do menších projektů, které nás nejen baví, ale pomáhají nám lépe porozumět tomu co se učíme. Pokud v matematice narazíme na jednotky délky, hmotnosti, objemu, můžeme se pustit do práce s metry, váhami a odměrkami. Zjistíme, kdo je nejvyšší ze třídy. Jak na dvouramenných váhách vyrovnat pomocí tekutiny váhu učebních pomůcek.
V hodině prvouky jsme si vyzkoušeli laboratorní práci. Zaměřili jsme se na studium půdy a porovnávali přinesené vzorky. V tandemu jsme společně s paní učitelkou Rumíškovou lovili rýmy Miloše Kratochvíla. Pomocí tabletu jsme pátrali po původu slov převzatých. V hudební výchově teď pracujeme s rytmem. Pomocí rytmických nástrojů a hrou na tělo si upevňujeme znalosti o délkách not. To, že umíme tancovat, jsme dokázali na karnevale. V tělocviku jsme se pustili do gymnastiky. Všichni jsme se už naučili bruslit.
Hodiny výtvarné výchovy jsou plné originálních umělců. V únoru jsme dokončili téměř tříletý projekt, kdy jsme sbírali ve třídě krabičky od kapesníků, které sloužily jako stavební materiál pro stavbu obřího iglú. To už nám teď trochu taje, ale jeho kostky nepřijdou nazmar.
Je to jen malý výčet z moře aktivit, které nás ve škole provází. Proto musím pochválit celou 3.B za jejich nakažlivé nadšení a zápal do vědění. Učení v takové třídě je velká radost. Pochvala patří i naší paní asistentce Petře Bernatíkové, která je nepostradatelnou posilou našeho třídního týmu.
Třídní učitelka Pavla Procházková
