Online beseda s autorkou knihy Hilda a Sofie

Hilda nebo Sofie? Spisovatelka Hana Knopfová navštívala online hodinu českého jazyka v 6.A. O tom, že online hodina češtiny nemusí být vůbec nudná, jsme se dnes přesvědčili  s 6. A. Zájem o literaturu přetrvává mezi školáky i v době, kdy se nemohou setkávat osobně. Dne 10.11.2020 nás v hodině navštívila začínající spisovatelka Hana Knopfová. Spojila se s námi ze svého rodného Šternberka a rozhovořila se o své prvotině Hilda a Sofie, která vyšla loňský rok v nakladatelství Albatros. Spisovatelka také zodpověděla četné dotazy dětí, které s nadšením využily této vzácné příležitosti. Díky autorce jsme zjistili, jak vzniká kniha od prvního nápadu, přes ilustrace, až po papírový výtisk. Doufám, že se podaří zorganizovat více takových hodin, protože ohlasy dětí byly více než pozitivní.

Autorka žákům věnovala svoji knihu s věnováním. Knihu si mohou žáci vypůjčit ve školní knihovně.

Mnohokrát autorce děkujeme za milou návštěvu.

Mgr. Jitka Bajaja Elisová

BeFunky-collage.jpg