Olympiáda v anglickém jazyce - školní kolo

Ve dnech 18. a 21. 11. 2019 se na naší škole již tradičně konala olympiáda v anglickém jazyce. V letošním roce byla účast opět veliká a z celého druhého stupně se školního kola zúčastnilo 39 žáků.

Soutěž se konala ve dvou kategoriích. Do první kategorie I. A připadali žáci z 6. a 7. ročníku a kategorie II. A se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníku.

V prvním kole si soutěžící měřili své znalosti v písemném testu, který se skládal z gramatické části, čtení a poslechu. Z tohoto základního kola postoupilo v každé kategorii 7 uchazečů k ústní části. V tomto druhém kole konverzovali ve dvojicích na různá témata, která si náhodně vylosovali.

Moc gratulujeme vítězům školního kola, jimiž jsou:

Kategorie I. A

1.       Dinčić Luka

2.       Červinka Filip

3.       Révay Emma

Kategorie II. A

1.       Šipka Jakub Jan

2.       Šáchová Veronika

3.       Klusáčková Zoe

Vítězové obou kategorií budou naši školu reprezentovat v kole okresním, které se bude konat 17. a 18. 2. 2020 opět na naší škole.

Ing. Eva Motyčková

OlympiadaAJ 012.JPG