Okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce

Ve dnech 17. a 18. 2. 2020 se na naší škole již tradičně konalo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce. Letos byla účast tak jako každý rok velká a z celého okresu se soutěže zúčastnilo 55 žáků.

Soutěž se konala ve čtyřech kategoriích. Do první kategorie I. A připadali žáci z 6. a 7. ročníků a kategorie II. A se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníků. Kategorie I. B se zúčastnili žáci z gymnázia z primy a sekundy a kategorii II. B reprezentovali žáci z tercie a kvarty.

V prvním kole si soutěžící měřili své znalosti v písemném testu, který se skládal z gramatické části, čtení a poslechu. V druhém kole – ústní části - konverzovali ve dvojicích na různá témata, která si náhodně vytáhli.

Výherci kategorie II. A a II. B postupují dále do kola krajského.

Velký úspěch jsme zaznamenali v kategorii I. A, kde náš soutěžící Dinčić Luka vybojoval první místo a za to mu patří velký dík.

Děkujeme také našemu žáku Janu Jakubu Šipkovi, který  naši školu reprezentoval v kategorii II.A a umístil se na krásném 4. místě.

Klukům gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Budeme se těšit na příští rok.

Ing. Eva Motyčková