Halloween se slaví 31. října, zatímco Dušičky 2. listopadu. My jsme si pro naše halloweenské vyučování vybrali prostřední den mezi těmito dvěma daty. V rámci výuky jsme veškeré přeměty napasovali do strašidelné halloweenské tematiky.
V matematice jsme vyluštili šifry v podobě strašidelných obrázků, za kterými byly skyté početní příklady. Vypočítali jsme, kolik musí zemědělci vypěstovat dýní, aby je spravedlivě rozdělili mezi sedm firem nebo třeba kolik svíček na hřbitově zůstane zapálených, když z nich část sfoukne vítr.
V češtině jsme si vybarvili lebku. Jakými barvami ji budeme vykreslovat jsme se ovšem dozvěděli až po určení správné pádové otázky či správného slovního druhu.
Angličtina byla ve znamení halloweenských slovíček, která jsme následně museli doplnit do křížovky a vyluštit tajenku. Gramatiku there is/there are a předložky jsme si procvičili lepením kartiček s halloweenskými obrázky do strašidelného pokoje dle instrukcí.
V závěrečné hodině čtení jsme si přečetli, jaký je vlastně rozdíl mezi Dušičkymi a Halloweenem a jakou historii si s sebou svátky nesou. Celý den jsme za správné odpovědi sbírali kartičky malých dýní, kterých bylo připraveno spousta. Tímto gratulujeme Samíkovi Soukeníkovi, který jich dokázal nasbírat hned čtrnáct!
Mgr. Gabriela Šmejkalová