Den druhý aneb Tým Erasmus+ a moderní navigační systémy

Dnes jsme prozkoumávali taje geocachingu. Trochu netradičně jsme celou akci propojili s informacemi o historické části města a významných – pro cizince atraktivních – moderních zařízeních a službách. Žáci s pomocí mobilních telefonů, aplikací, map a v neposlední řadě hlavně inteligence plnili úkoly rozmístěné po celém městě. Bylo potřeba zvolit dobrou strategii, trasu, domlouvat se anglicky, využít pomoci celé skupinky a taky vydržet tu hroznou venkovní zimu. Cílem bylo poznat své nové kamarády trochu jinak, představit jim naše město a potrénovat angličtinu. Úplně nejvíc nám ovšem záleželo na team buildingu, který jsme do puntíku splnili také v interaktivní hře Pevnost Boyard, jež jsme si v průběhu dne odskočili zahrát.

Je vidět, jak šikovné máme na Unescu žáky. Ledy se už trochu prolomily a navazují nová přátelství. Mluvit v angličtině není žádný problém – cizinci jsou příjemně překvapení. Na pevnosti Boyard se ukazuje povaha složených skupinek (vždy cizinci a Češi dohromady): skupina se zvolenou agresivní strategií získává na začátku nejvíc bodů, ale také se po ní musí nejvíc uklízet. Jiná skupinka vypadá nadějně, ale vyláme si zuby na drobném úkolu a dost přešvihne čas. Naopak skupinka, která aktivně spolupracuje, to nakonec všem natře.

Zítra nás čeká vyhlášení výsledků a super odměna. Moc se těšíme, že se k nám přidají i Dánové, kteří k nám konečně ve 2 ráno dorazí (děkujeme hostitelským rodinám, které bez váhání souhlasily je v tuto nekřesťanskou hodinu vyzvednout).

Projekt se prostě rozjíždí slibně. Na závěr pro Vás máme hádanku: Na ranní sraz přiběhne pozdě naše studentka, která ví, že kdo přijde pozdě, platí sváču: „Paní učitelko, paní učitelko, já jsem byla nachystaná, ale on měl pořád čas!“ – poznáte, jaké je student národnosti? 

Krásný den Vám přeje tým Erasmus+