Čtenářské dílny v době karantény

Dílnu čtení používám pravidelně ve svých hodinách českého jazyka. Je jednotlivou, ale zároveň velmi důležitou součástí praktické češtiny. V dílně čtení žáci čtou beletristické texty, ale také poezii. O těchto textem přemýšlí, hovoří a píší. Rozdíl mezi běžnou četbou v hodině literatury a dílnou čtení je v tom, že v klasické hodině budete číst všichni stejný text, naopak v dílně čtení si žák čte z vlastní knihy, kterou si přinesl. Každý tak čte něco úplně jiného a může se s ostatními podělit o své dojmy, zároveň také knihu spolužákům doporučit. Tentokrát si žáci uspořádali své čtenářské dílny v pohodlí domova, kde vznikly tyto perfektní fotografie, které jsou důkazem, že čtenářská kultura stále neupadá!

Mgr. Jitka Bajaja Elisová

Cilečková.jpeg