Дистанционное обучение – co to znamená?

My žáci, kteří se učíme na naší základní škole ruštinu, tento výraz dokážeme hladce přečíst a taky přeložit. Pro ty, kteří nerozumí, to v překladu znamená distanční vyučování. To v současné době probíhá ve všech předmětech a tedy i v ruském jazyce. A tak vám chceme ukázat, že jsme se této složité situace a podmínek nezalekli a ruský jazyk zvládáme i na dálku. Ti nejmladší například procvičují azbuku, aby ji nezapomněli, my o trochu starší musíme zase zvládnout slovní zásobu, cvičení v pracovních sešitech, gramatiku a ti nejstarší se v ruském jazyce zamysleli a zkusili si napsat mluvní cvičení na téma „ Co dělám v době karantény koronaviru“. Ale všichni musíme být hlavně zodpovědní, protože se učíme sami pro sebe a sami pro sebe získáváme i nové zkušenosti. A my, učitelé, máme zase dobrý pocit, když naši žáci spolupracují a probranému učivu rozumí.

L. Mikuláštíková