ABECEDA peněz 4.A, 4.B

Naše škola se zapojila do projektu ABECEDA peněz pod záštitou České spořitelny. Tento projekt učí čtvrťáky hospodařit s penězi. Čtvrťáci pomocí interaktivního programu přichází penězům na kloub. Díky zážitkovým aktivitám si žáci vyzkoušeli, že peníze sice nekoušou, ale člověk to s nimi musí umět. Žáci navštívili Českou spořitelnu, prohlídli si zde bezpečnostních schránky, viděli 5 milionů korun na vlastní oči. V pobočce České spořitelny se seznámili s koloběhem peněz a dostali pár tipů do začátků třídního „podnikání“.

V další fázi programu celá třída společně buduje vlastní firmičku úplně od píky – děti vymýšlí název, navrhují logo a vyrábí sortiment, který pak budou prodávat na jarmarku. Každá třída může na rozjezd počítat se vstupním kapitálem 3 000 Kč.

Čtvrťáci budou péct, vyrábět různé věci– podle toho, jaký mají byznys plán. Musí počítat náklady, ceny výrobků a vymýšlet strategii prodeje. Po celou dobu přitom mají podporu zaměstnanců České spořitelny i svých pedagogů.

Až budou mít děti vše hotovo, čeká je závěrečný jarmak ( 26.11. a 10.12. 2019) v pobočce České spořitelny v Uherském Hradišti. Za zisk z jarmarku si pak děti udělají radost příspěvkem na školu v přírodě.

Přijďte i vy podpořit zakoupením jejich výrobků naše čtvrťáky!

Třídy 4.A a 4.B

Mgr. T. Kočárová a Mgr. I. Potyková