Den válečných veteránů na ZŠ UNESCO

Dne 11. listopadu si budeme připomínat konec I .světové války a také Den válečných veteránů. Symbolem tohoto svátku je vlčí mák.

Vzpomeňme na zemřelé i žijící válečné veterány, kteří bojovali a bojují za naši svobodu.

Zapojme se do projektu Paměti národa DEN VETERÁNŮ , který zajišťuje organizace Post bellum.

Připněme si vlčí mák na znamení úcty a pomozme hrdinům v nelehké době karantény.

Přispějme finančím darem, nebo zakoupením vlčího máku a jiných produktů z e-shopu Paměti národa.

Centrum pomoci Paměti národa za naše příspěvky zajistí nákupy, obědy, obstará léky a nabídne bezpečný mezilidský kontakt.

Konec I. světové války si žáci naší školy připomínají také zapálením svíček k pomníkům padlých ve svých vesnicích a městech.

Děkuji všem, kteří nezapomínají na naše válečné veterány.

Materiály ke stažení:

Spot ke Dni válečných veteránů

Spot ke Dni válečných veteránů 2

Krátké vzpomínky veteránů

Motto: "Národu, který si neváží svých hrdinů, hrozí, že nebude žádné mít, až je bude skutečně potřebovat".  Ferdinand Peroutka

Mgr. Petr Kočíř - učitel dějepisu na ZŠ UNESCO

Úvodní foto č. 1.jpg