Tento projekt je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. st. Hravou formou připravuje děti na život, ve kterém hrají peníze velkou roli.

Kde a jak vznikají peníze? Může si pro ně každý zajít k bankomatu? Proč se jich prostě nevytiskne víc? Jak vypadá trezor v bance? Jak rychle lze spočítat balíček bankovek? Jak peníze vydělat? Nejen na tyto časté otázky dětí odpovídá jedinečný bezplatný program ABECEDA PENĚZ.

Děti si díky němu samy zahrají na malé podnikatele a vydělají peníze pro svoji třídu a na svůj cíl.

Abeceda peněz je bezplatný zážitkový program pro žáky čtvrtých tříd základních škol, který pokrývá celý standard finanční gramotnosti pro první stupeň a je akreditován MŠMT.

Jedná se o ucelený program finančního vzdělávání ve spolupráci s Českou spořitelnou, ve kterém necháme děti nahlédnout do světa financí a podnikání. Zapojením do projektu děti získají jedinečnou příležitost přemýšlet o správě vlastních financí, podnikání, ale i o společné práci a zodpovědnosti vůči sobě a ostatním.

1.       Jak to funguje?

Děti si osvojí základní finanční pojmy. Seznámí se s finančními operacemi a tvorbou rozpočtu. Budou poznávat hodnotu peněz i rizika hospodaření s nimi. Uvědomí si, že peníze se musí vydělávat.

Třída si pod vedením učitele vybere vlastní cíl, na který by si chtěla vydělat peníze a určí, jakým způsobem si peníze vydělají (např. výrobou dárků, pečením koláčů, … ).

Česká spořitelna žákům poskytne rady a tipy pro rozjezd podnikání včetně základního kapitálu. Vyvrcholením projektu bude uspořádání  JARMARKU na pobočce, kde děti svou práci zúročí.

2.       Co nám to přinese?

Při Abecedě peněz se žáci naučí celou řadu dovedností. Získají zajímavé zkušenosti, zážitky, vyzkoušejí si týmovou práci a nahlédnou do světa dospělých. Posílí jejich sebevědomí a umožní jim se kreativně projevit.

Ať  už se náš podnikatelský plán podaří naplnit do puntíku nebo třeba s menším zaváháním, my si to všichni užijeme a věříme, že to bude zábava!