Zoo Olomouc 9.C

Tak třída 9.C vyrazila na jeden ze svých posledních školních výletů na Základní škole UNESCO. A žáci nebyli zvlášť nároční, protože se spokojili s návštěvou Zoologické zahrady v Olomouci. Jak vypadal celý náš den?

Ráno jsme vyrazili vlakem do Olomouce a naší první zastávkou byla Bazilika na Sv. Kopečku, která nás očarovala svou monumentálností a zdobností. Poté jsme se vydali kolem domu básníka Jiřího Wolkera do zoo, kde jsme strávili dvě hodiny a kde jsem obdivovali různé druhy exotických zvířat. Nejvíce na nás udělaly dojem kozy a malá kůzlátka, které jsme mohli krmit ve volném výběhu.

Dále jsme se vrátili do centra města kolem Pedagogické fakulty UPOL a Vlastivědného muzea, navštívili úchvatný Chrám Sv. Václava a Horní náměstí, jehož dominantou je Sloup Nejsvětější Trojice.

Naše putování jsme zakončili v nákupním centru Šantovka, kde jsme si dali něco dobrého na zub a užili si nakupování.

Výlet jsme si moc užili!!!

třída 9. C, Mgr. Petra Koudelníčková a Mgr. Michaela Richtrová