ZOO Hodonín - exkurze

Žáci pátého a čtvrtého ročníku navštívili ZOO Hodonín.

Zoologická zahrada je jednou z nejmladších zoo v České republice a oceňována je především díky svému přírodnímu rázu v krásném prostředí lužního lesa. Zoo v současnosti chová přes 700 zvířat 197 druhů, z nichž sedmdesát patří mezi ohroženou světovou faunu. Nechybí mezi nimi ani silně ohrožené druhy vedené v Červené knize ohrožených zvířat.

Děti se setkaly se zvířaty, jako je tygr ussurijský, jaguár, vlk hřivnatý či dnes již pouze v zoologických zahradách přežívající lev berberský. Zoo Hodonín je vedle Zoo Olomouc v rámci Unie českých a slovenských zoologických zahrad jediná, která chová žraloky černoploutvé. V mořských akváriích viděly korály, sasanky a mnoho druhů ryb, želvy, kajmany a piraně. Svůj speciální pavilon zde mají i papoušci, mezi nimiž dominují zejména vzácné ary zelené, ary vojenské a tukan obrovský.

Všem se nám návštěva zoo velmi líbila.