Zdravíme z Nizozemí!

Tým Erasmu+ vyrazil na mobilitu do Nizozemí. Pět šikovných studentek a 2 učitelky se vydaly řešit ekologická témata, zejména pak zněčištění ovzduší. Účastníci jsou ubytovaní v hostitelských rodinách, aby měli možnost poznat nizozemskou kulturu zblízka.

Nabízíme zážitky z prvních dní očima Kačky Blatné a Terky Kedroňové:

Helmond - neděle

Naše výprava za novým poznáním Holandska, díky programu Erasmus, začala v neděli ráno. Od školy jsme odjížděli kolem dvanácté hodiny ráno a byla před námi menší cesta do Vídně na letiště. Zde po menším čekání jsme nastoupily do letadla a strávily jsme tam něco málo přes hodinku a půl. Následně po přistání nás čekali hostitelké rodiny, s kterými nás nechaly naše paní učitelky a poslaly nás na první dobrodružství a seznámení. A tím jsme zakončily den.

Helmond - pondělí

Dnes jsme se vydali poprvé, na kolech, do školy, kterou navštěvují naši erasmus partneři. Zde proběhly seznamovací hry a představili se zde žáci z jednotlivých států se svými videi o školách. Každá země si nachystala kvíz o své zemi, přičemž první tři místa dostaly drobné ceny. Jakmile proběhl poslední kvíz přesunuli jsme se na prohlídku školy, kterou si pro nás připravili studenti, kteří tuto školu navštěvují. Poté jsme se přemístili do místního hradu, který se nachází v centru Helmondu. Tady jsme s průvodcem prošli celý hrad a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o historii města a tohoto hradu. Následně jsme se šli na prohlídku města.