Zdravíme z Amsterdamu!

Naše Erasmová mobilita v Holandsku se chýlí ke konci. Máme spoustu nových znalostí, zážitků a přátelství. Dnes Vám je popíše Simča Kaláčová a Markétka Lužová:

Helmond, pátek 27.1.2023

Dnešní den byl poslední, který jsme strávili ve škole.. A taky poslední setkání s ostatními státy… Ráno jsme šli do školy, kde jsme měli vytvořit dvě skupinky. Jedna skupinka šla vařit oběd (cookery workshop) a druhá šla vytvářet projekty (creative workshop) … My s holkama z Česka jsme si vybrali projekt. Po obědě jsme se rozloučili a jeli jsme si zaskákat do zdejšího jump parku.. Poté následovala příprava na párty ve škole. V 7 večer začínala a každá země ukázala svůj tanec. Všichni museli opakovat.. Česko si vybralo písničku "Mňam, mňam, bobík." Já jsem si to užila obzvlášť, protože jsem byla pověřena jako DJ. Po párty jsme se všichni rozloučili a i slza ukápla.

Amsterdam, sobota, 28.1.2023

Ráno naše cesta do hlavního města započala na místním vlakovém nádraží, odkud jsme vyjeli před devátou hodinou ranní. Když jsme dorazili do města, byli jsme příjemně překvapeni nejen amsterdamskou architekturou, počtem turistů, ale i mírným závanem zvláštního kouře :-)

Prvně nás čekalo tour po centru města na kolech od spolku Yellow Bike a poté jsme šli obdivovat město a nakupovat. Po cestě jsme narazili na typické amsterdamské budovy, velkoobchody, dobré jídlo atd. Velmi jsme si to užili, protože jsme poznali i některé rodiče a sourozence našich hostitelských rodin. Ve vlaku jsme potkali vstřícné dámy, které s námi zpívaly písničky a pak nám popřály šťastnou cestu domů, kterou budeme absolvovat zítra večer.