Zdravá výživa - budova Hradební

Co je to zdravá výživa?

Zdravá výživa je způsob stravování, která nezatěžuje lidský organismus, naopak pomáhá člověku proti různým zdravotním problémům.

Ovoce a zelenina jsou nejdůležitější součástí zdravé výživy.
Další důležité součásti jsou: celozrnné potraviny, mléčné výrobky, ryby, drůbež, luštěniny.

Na naší škole se snažíme každoročně o osvětu dětí ohledně právě zmiňované zdravé výživy napříč všemi předměty.
V tom hraje také svou úlohu naše školní jídelna, která má certifikát ,,Zdravá školní jídelna".
Každý měsíc je dovoz pro školu - Zdravá svačinka (ovoce, zelenina, mléčné výrobky).

Během měsíce února a března jsme se k tomuto projektu Zdravá výživa opět s dětmi vrátili.
V budově Hradební jsme si povídali, co je to zdravý životní styl, seznámili se s potravinovou pyramidou a sestavovali zdravý jídelníček.
Podívejte se na práce našich dětí.

Mgr. Miriam Haraštová