ZATLOUKAT, ZATLOUKAT, ZATLOUKAT

V pátek 10. 11. strávily děti z 1. C a 2. C společné projektové dopoledne formou čtení, psaní, prožitkových aktivit, angličtiny a v neposlední řadě polytechnické výchovy (práce v dílnách),  věnované významné postavě svatého Martina.

Druháčci přečetli legendu a seznámili nás s postavou sv. Martina, který byl původně římský voják, později poustevník i biskup a žil ve Francii ve 4. století. Podle legendy bývá zobrazován jako voják, který se dělí se žebrákem o svůj plášť...

Poté, co jsme si vyslechli jeho příběh, děti společně sestavily obrázkovou osnovu jeho života.

Společně si vyplnily pracovní list, ve kterém starší děti pomohly mladším se zapisováním získaných informací. V angličtině si osvojily počínání a novou slovní zásobu.

Zlatým hřebem projektového dopoledne byla výroba podkovy. Za zpěvu písně Kovej, kovej, kováříčku si děti dle vlastní fantazie podkovu okuly a dozdobily.

Spolupráce obou ročníků se náramně vydařila a budeme v ní zase někdy pokračovat k podpoře kamarádských vztahů. Jen škoda, že nám nenasněžilo.

Paní učitelky Eva Fridrichová a  Jana Pecháčková