Žáci sedmých tříd a 8.C pátrali ve svém regionu po kostelích, kapličkách a zvonech

V rámci výuky regionální historie dostali žáci 7.A,B,C a 8.C úkol vyfotografovat ve své obci (městě) kostel, zvon v kostele nebo kapličku. Žáci se úkolu zhostili velmi dobře. Někteří žáci využili svých známých a navštívili věže kostelů a kapliček a pořídili krásné fotky zvonů i hodinových strojů.

Kostel je už od středověku důležitou součástí našich vesnic a měst. Ve věžích kostelů se nachází zvony, které mají svá jména, jsou na nich napsány části modliteb a na mnohé z nich přispěli sami občané. U kapliček se zastavují kolemjdoucí, aby si odpočinuli, pomodlili se nebo se jen rozhlédli po okolí.

Znát alespoň základy historie místa, kde žijeme je velmi důležité. Zlepšuje to náš vztah k obci (městu), kde bydlíme.

Měly bychom vědět, kde je kostel, jestli jsou v obci památníky I. a II. války, z jakého důvodu byly postaveny památné kříže. To jsou znalosti, které nás obohacují a pomáhají nám objevovat zajímavé skutečnosti z historie našich obcí a měst.

Děkuji žákům za jejich zápal k této aktivitě. Moc si toho vážím a velmi je chválím.

Mgr. Petr Kočíř - učitel dějepisu