Žáci naší školy si připomínají 17. listopad - Den boje studentů za svobodu a demokracii

Během měsíce listopadu probíhají na naší škole aktivity, kterými si naší žáci připomínají události 17. listopadu 1939 a 17. listopadu 1989.

1) Od 21.listopadu byla do naší školy zapůjčena z Památníku Lidice výstava Děti,škola a válka která obsahuje i informační panely k událostem 17. listopadu 1939.

2) Internetová soutěž: Poznej místo na obrázku - II.kolo

3) Dne 15. listopadu položili věnec a zapálili svíčky žáci skvělé 9.C k pomníku obětí komunistického režimu v Uherském Hradišti ( vedle bývalé věznice).

4) Škola se zapojila do projektu Příběhy bezprávi, který organizuje organizace Člověk v tísni. Součástí projektu je projekce dokmunetárního filmu 1989:Z deníku Ivany A. , která proběhne během listopadu na hodinách dějěpisu a výchovy k občanství.

Aktivita je součástí projektu Posílení výuky nacistického a komunistického bezpráví v 9. ročníku, který podpořilo Město Uherské Hradiště.

Mgr. Petr Kočíř - učitel dějepisu