Žáci 7.C se zúčastnili zážitkového workshopu s tematikou II. světové války - Nesmíš se bát

Dne 8.12. se žáci 7.C zúčastnili skvělého historického workshopu organizace Post Bellum s názvem Nesmíš se bát.

Spolu s hrdinkou příběhu, dvanáctiletou Evou, se žáci přenesli do období druhé světové války. Před Evou se otvírá příležitost stát se součástí ilegální odbojové skupiny proti nacistům. Jak se k této nebezpečné výzvě postaví dospělí a jak děti?

Prožitkovou formou a metodami výchovné dramatiky se žáci seznámili s dilematy, která tehdejší doba na lidi kladla. Uvědomili si, jaké podoby může mít strach a že člověk musí nést důsledky svých rozhodnutí.

Skrze Evin příběh a vlastní prožitek z workshopu žáci reflektovali paralely s jejich vlastním životem a měli možnost se novýma očima podívat na sebe a svět, ve kterém žijí.

Workshop je inspirován skutečnými příběhy a vyprávěním pamětníků z archivu Paměť národa.

Děkuji žákům 7.C za vzorné chování a lektorům za výborné vedení workshopu, který byl díky dotaci města Uherské Hradiště zdarma.

Mgr. Petr Kočíř - učitel dějepisu