Žáci 7.C a 7.A navštívili Památník Velké Moravy ve Starém Městě

Ve dnech 2.11. a 7.11.2022 navštívili žáci 7.C a 7.A ( v rámci výuky dějin Velké Moravy) Památník Velké Moravy ve Starém Městě.

Než začal samotný program si žáci prohlédli novou interaktivní expozici s názvem Pravěk na Uherskohradišťsku.

V první části programu s názvem Po stopách Mojslava byl žákům promítnut krátký dokument o životě Slovanů z oblasti Velehradu, Modré, Starého Města a Uherského Hradiště.

Poté následovala prohlídka expozice s průvodkyní muzea, během které si žáci prohloubili znalosti o životě našich předků z období Velké Moravy. Zbraně, oděvy, šperky, různé nástroje, keramika, způsob pohřbívání, stavby domů a kostelů.

Na závěr pak proběhlo krátké opakování formou kvízů a doplňovaček, kdy žáci pracovali ve skupinách.

To vše a mnoho dalšího viděli žáci během velmi zajímavé prohlídky Památníku.

Věřím, že si žáci odnesli mnoho zajímavých poznatků, které využijí nejen v hodinách dějepisu.

Mgr. Petr Kočíř - učitel dějepisu