Žáci 7. a 8. tříd pátrali ve svém regionu po památných křížích, zvonech a varhanách

V měsíci květnu měli žáci 7. a 8. tříd dobrovolný úkol hledat ve svém okolí památné kříže, zvony a varhany v kostelích.

Žáci dokázali najít velké množství památných křížů, které se nacházejí zejména u kostelů, far, na hřbitovech, nebo v polích. Jsou součástí naší historie a odkazu našich předků. Památné kříže se stavěly např. jako připomínka historických událostí, nebo jako poděkování za zdraví a dobrou úrodu.

V kostelích se zaměřili na pátrání po zvonech a kostelních varhanách, které jsou důležitou součástí vybavení kostela.

Děkuji žákům za jejich aktivitu. Věřím, že je důležité věnovat pozornost i těmto historickým památkám.

Mgr. Petr Kočíř - učitel dějepisu