Výsledky školního, okresního a krajského kola dějepisné olympiády 2023/24

Během měsíce prosince 2023 proběhlo na naší škole školní kolo dějepisné olympiády, kterého se zúčastnilo 12 žáků z 6. - 9. tříd.

Tématem 53. ročníku dějepisné olympiády bylo:

„Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí (Čechy, Morava, Slezsko). Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.”

Celkem bylo možné získat 60 bodů.

Žáci na prvních třech místech byli oceněni dne 19. ledna 2024 diplomy a věcnými cenami.

1. místo:  Ondřej Procházka 9.C ( 54 bodů)
2. místo:  Pavel Hanáček 7.B      ( 48 bodů)
3. místo:  Vojtěch Lysák 6.B       ( 46 bodů)

Ceny pro žáky byly zakoupeny z fondu SRPD.

Děkuji všem žákům za účast a zájem o historii.

Okresní kolo se uskutečnilo 17. ledna 2024 na ZŠ Velehrad.

Naši školu reprezentoval Ondřej Procházka z 9.C, který ze 41 soutěžících obsadil krásné 4. místo a získal 74 bodů z 80.

Dne 9. dubna proběhlo na Gymnáziu v Uherském Brodě krajské kolo dějepisné olympiády, kde Ondra opět uspěl a umístil se na úžasném 5. místě z 34 soutěžících. Zde získal 73 bodů z 80.

Ondrovi moc děkuji za vzornou reprezentaci školy a přeji hodně úspěchů u přijímacích zkoušek.

Mgr. Petr Kočíř - učitel dějepisu