Výlet na hrad Bouzov - 5. A, 5. B, 5. C

Dne 20. 6. 2022 vyrazili také všichni páťáci na školní výlet. Tentokrát jsme se vydali na hrad Bouzov. Hned po příjezdu žáky čekala prohlídka hradu s velmi poutavým výkladem paní průvodkyně, a tak se dozvěděli něco o jeho historii. Po prohlídce hradu jsme se přesunuli do podhradí, kde pro nás byl připravený zábavný, ale zároveň poučný program. Dozvěděli jsme se něco o době husitské, podrobnosti o životě švýcarského ostrostřelce Viléma Tella, detaily o nejrůznějších střelných a palných zbraních. V areálu měly děti také možnost prohlédnout si trojského koně zevnitř, což bylo pro mnohé velkým zážitkem. Na závěr programu si samotní žáci mohli vyzkoušet střelbu z katapultu, kuše a luku a zúčastnili jsme se také rytířského turnaje proti páťákům z jiné základní školy. Rivalita byla velká, ale my už dávno všichni víme, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Výlet se velmi vydařil a všichni jsme se vratili plní dojmů a nových zážitků.

Gabriela Šmejkalová, Miloslava Ondráčková, Jana Pecháčková