Vše o mých zubech 1.A

Naše 1. A zažila první velký projekt. Projekt „Vše o mých zubech“.

Celý týden jsme si povídali o zoubcích, zdravé stravě, která prospívá zubům, ale i o stravě nezdravé, která naopak škodí. Zapátrali jsme v paměti, kolik zubů nám vypadlo a co nám přinesla zoubková víla, jakými kartáčky si čistíme zuby či jak své zoubky vnímáme. Děti si přinesly kartáčky a zoubky si vyčistily. Také měly hned možnosti si vyzkoušet kouzlo modré vodičky, která odhalí, kde nejsou zoubky důkladně vyčištěny. Četli jsme si příběhy o nešťastných zoubcích, nakreslili si svůj usměvavý portrét a ve skupinkách tvořili zdravý i nezdravý úsměv.

Náš projekt byl zakončen účastí na preventivním programu Dental Prevention se studentkami Zubního lékařství Univerzity Palackého v Olomouci.

Věřím, že se dětem tento týden se zoubky líbil. Všichni se zapojovali s chutí a vervou. Snad jim ještě více pomůže v pochopení, že o zoubky se musí starat o útlého věku, aby byly po celý život krásné.

Mgr. Tereza Popelková