Vše o jablku - 2. C

Uplynulý týden probíhal ve 2. C velmi jablečně. Projektové aktivity napříč předměty měly za cíl seznámit děti, jakou důležitou roli v dějinách jablko sehrálo.

Stálo u vypovězení Adama a Evy z ráje, oslovilo Isaaca Newtona, stalo se osudným pro Sněhurku či také v předcházení rizikových onemocnění.

Vstupní aktivitu tvořila ochutnávka, seznámení se s druhy odrůd.

V Hv jsme zpívali a o tanec doprovodili písně, kde hlavní roli hraje jablko. O tom, zda jablko padá daleko od stromu a významu tohoto rčení jsme diskutovali a tvořili druhy vět v českém jazyce.

V matematice jsme počítali úlohy zaměřené na sklizeň jablek a procvičili tak jednotky váhy.

V dalších předmětech žáci poznali, že vláknina a vitamín C obsažený v jablku má příznivý dopad na funkci sleziny.

Další kroky směřovaly do školní kuchyňky, kde si žáci připravili chutný jablečný štrůdl a vymoštovali čerstvou šťávu.

Na zdraví! A pamatujte, One apple a day keeps the doctor away.

Projektový týden zakončilo jablečené tvoření, které na našich tričkách zůstane jako památka.

Eva Fridrichová