Virtuální prohlídka s názvem: Cesta elektřiny distribuční soustavou s žáky 9.C

Dne 28. února 2023 proběhla pro žáky 9.C virtuální prohlídka s názvem: Cesta elektřiny distribuční soustavou.

Virtuální prohlídka proběhla v rámci předmětu zeměpis.

Žáci se ve zjednodušené formě seznámili s pojmy: dráty elektrického napětí, transformátor, vodič, rozvodny, vysoké a nízké napětí, sloupy elektrického napětí, distribuční a přenosová soustava, dispečer, elektromontér atd...

Lektoři z nového online studia žákům poutavě popisovali distribuci elektrické energie z elektráren do našich domovů.

Během prohlídky si žáci také zasoutěžili o drobné ceny, které věnovala společnost ČEZ.

V závěrečné soutěži byla úspěšná Klára Mrázková z 9.C které byla cena předána dne 7. března 2023.

Děkuji žákům 9.C za aktivitu během virtuální prohlídky.

Děkuji také společnosti ČEZ za spolupráci při organizaci těchto zajímavých aktivit.

Mgr. Petr Kočíř - učitel zeměpisu