Virtuální prohlídka ghetta Terezín s žáky devátých tříd

Poslední týden v únoru proběhl pro žáky devátých tříd vzdělávací program s názvem Virtuální prohlídka ghetta Terezín.

Žáci pod vedením lektora procházejí 3D naskenované expozice Památníku Terezín a také exteriéry bývalého terezínského ghetta.

Výhodou je interaktivní kontakt mezi průvodcem a žáky, kteří mu mohou klást dotazy a naopak.

Prohlídka je doplněna množstvím didaktických materiálů, např. dobovými fotografiemi, obrázky, videosvědectvími pamětníků, úryvky z deníků apod.

Výborná spolupráce s Památníkem Terezín pokračuje a díky jejich online vzdělávacím aktivitám se mohli žáci virtuálně přenést do současného i válečného Terezína.

Děkuji žákům za aktivitu během online vzdělávacího programu a Památníku Terezín za skvělou spolupráci.

Také bych chtěl podotknout, že celá aktivita byla zdarma.

Mgr. Petr Kočíř - učitel dějepisu

Úvodní foto.jpg