Veronika Šáchová z 9.B oceněna velitelem 601. skupiny speciálních sil generála Moravce

Veronika Šáchová z 9.B namalovala v březnu letošního roku znak 601. skupiny speciálních sil generála Moravce.

Jedná se o elitní jednotku Armády České republiky. Mezi její úkoly patří např. přímé akce, strategický průzkum, nekonvenční válčení, boj s terorismem, průzkum a záchrana na bojišti a činnost stanovená vládou. Oficiální motto této jednotky jsou slova Dum spiro spero (Dokud dýchám, doufám).

Dne 22. června bylo Veronice za její práci předáno ocenění a upomínkové předměty za účasti velitele 601. skupiny speciálních sil plk. gšt. Ing. Tomáše Skácela.

Součástí programu byla také prezentace této naší špičkové jednotky žákům 9.B. Dozvěděli zajímavé informace např. o historii jednotky, jejích úkolech, bojových nasazeních a výcviku.

Chtěli bychom poděkovat zástupcům 601. skupiny speciálních sil za výbornou spolupráci a žákům za vzorné chování během celého programu.

Mgr. Jan Vorba - ředitel školy, Mgr. Petr Kočíř - učitel dějepisu