UNESCO na vodáku

V pondělí 17.6. jsme se s žáky devátých tříd vydali krásnými a klimatizovanými autobusy na vodácký kurz. Po zběsilém postavení stanů, vybalení spacích pytlů, jsme byli představeni vodákům Víťovi, Davidovi a Štěpánovi, kteří nás celou dobu doprovázeli. Následoval rychlokurz vodáka, poučení o bezpečnosti a zdlouhavé nafukování lodí. Pak už první pokusy o řízení lodi a po nezdaru taky první koupání.

Úterní krásné ráno jsme zahájili koupačkou v řece, snídaní, superrychlým sbalením a vydáním se za dobrodružstvím řeky, jejich jezů, zákrut a jejího dna. V čase oběda se vpovzdálí objevilo malé výdejní okýnko a s ním první, a zdaleka ne poslední, dávka smaženého jídla, které jsme trávili až do večeře. Večeři nám připravila Janička se svým týmem. Nadlábli jsme se, postavili stany a šli do říčního wellness. Pak jsme mohli zpívat s kytarou až do večerky.

Středa a čtvrtek probíhaly podobně. Snídaně, sbalit, uklidit nepořádek, naskládat věci do auta, nalodit, pádlovat, smažené jídlo, trávit, pádlovat, pozor jez, vylodit, postavit stany, povečeřet,  seznámit se s pražskou základní školou, zpívat a spát. Pádlování je fakt náročné.

Páteční ráno bylo hektické, rozloučili se s námi Víťa a kluci, museli jsme se rychle sbalit, protože autobusy už čekaly, rychlá fotka a domů. Poklidnou cestu narušila jen návštěva McDonaldu a snad poslední smažené jídlo na dlouhou dobu.

Bylo to prostě super.

Ahóóój!

Mgr. Martin Janečka, Mgr. Tomáš Pírek, Mgr. Kateřina Březinová, Mgr. Jiří Silný,

Mgr. Martina Plačková, Mgr. Michaela Richtrová, Mgr. Radek Doskočil