Turnaj sudoku pro žáky 2. stupně ZŠ

V pátek 2. 6. 2023 se na naší škole konal 11. ročník turnaje v SUDOKU pro 2. stupeň ZŠ.

Žáci soutěžili ve dvou kategoriích:

Kategorie A :   žáci 6. - 7. ročníku

Kategorie B :   žáci 8. – 9. ročníku

Turnaj má jednoduchá pravidla. Každý žák dostane určitý počet Sudoku, seřazených od nejjednodušších po nejsložitější (v rámci kategorie). Sudoku je bodováno od 1 - 4 body podle náročnosti. Žák si sám volí strategii řešení.

Zvolení strategie se ukázalo jako klíčové. V obou dvou kategoriích vyhráli žáci, kteří se rozhodli řešit nejnáročnější Sudoku za 4 body. V kategorii A zabodovala Masariková Barbora ze ZŠ Březová a v kategorii B Štencelová Tereza ze ZŠ Bojkovice .

Z naší školy podala nejlepší výkon Sára Salama, které uteklo druhé místo v okresním kole o jeden bod.

Rovněž děkujeme ostatním žákům naší školy za účast v okresním kole, kterému předcházelo školní kolo, kde ve svých kategoriích vyhráli.

Byly to tyto žákyně: Kateřina Blatná 9.C, Eliška Marečková 8.C, Sára Salama 7.A a Jana Kolečkářová 6.C.

Kategorie A

1. místo – Masariková Barbora ZŠ Březová