Tříkrálový příběh - 2. C

Žáci 2. C prožili dnešní den netradičně.

Vyučování probíhalo v integrovaném bloku, jehož prostřednictvím se postupně seznamovali se svátkem Tří králů.

Dozvěděli si, že Tři králové představují mudrce, kteří se vypravili do Betléma uctít právě narozeného Ježíše a přinesli mu dary.

V pracovním listu si vysvětlili význam jmen králů, kteří svá jména dostali až na základě středověkké legendy.

Kašpar přinesl zlato, které symbolizuje královskou důstojnost.

Melichar kadidlo - které se používalo a používá při bohoslužbách.

Baltazar myrhu - symbol Ježíšova lidství.

V českém jazyce si vysvětlujeme pranostiky a tradice, které se k tomuto svátku pojí.

Např. Na Tři krále, mrzne stále.

Na Tři krále hodně hvězd, bude hodně kobzolí. Na Tři krále o krok dále.

V hudební výchově zazní známá koleda My tři králové jdeme k Vám, štěstí, zdraví vinšujeme vám....

V oblasti multikulturní výchovy se žáci seznámili s účelem a smyslem tříkrálové sbírky.

V oblasti osobnostní a sociální výchovy s poselstvím Tří králů - kdo byli, proč přišli do Betléma, o pravém bohatství člověka, co jejich poselství přináší dnešnímu světu..

A ve výtvarné výchově jsme se společně s nimi stali poutníky a šli za hvězdou..

A až se před Vašimi domy zjeví Tři králové, tak jim otevřete svá srdce i peněženky.

Eva Fridrichová