Světový den míru ve 4. B

Světový den míru se každoročně slaví už od roku 1961. Jak již název napovídá, slaví se úplně po celém světě a je věnován otázce míru a absenci války. Proto jsme si i my ve třídě 4. B připomněli důležitost příměří nejen mezi národy, ale také my bychom se měli vyvarovat nenávisti, neshodám a konfliktům mezi blízkými a přáteli. Díky ukrajinským spolužákům sedících v lavicích naší třídy jsme si uvědomili, že mír není ani ve 21. století samozřejmostí a je důležité si jej vážit a udržovat.

...A jaké bylo zadání naší výtvarné práce? V úvodním brainstormingu jsme se pobavili o slovech či slovních spojeních, která nám evokuje slovo mír. Naše nápady jsme zapsali na tabuli a pak už byl úkol jednoduchý. Vytvořit na papír formátu A3 s pomocí papírové lepící pásky mozaiku, kterou jsme vybarvili smícháním takových barev, kterými by děti slovo mír vykreslily. Po odstranění lepící pásky jsme do vzniklých mezer naše slova vypsali. Výtvory se dětem moc povedly, uznejte sami.

Mgr. Gabriela Šmejkalová