Světový den laskavosti, aneb sbírka pro opuštěné pejsky a kočky

Kde se vzal Světový den Laskavosti? Říká se, že laskavost vede ke štěstí a štěstí vede k laskavosti. A tak i laskavost jako neobyčejně důležitá vlastnost a dovednost získala “svůj” den v kalendáři. Mezinárodní den laskavosti, v anglickém originále World Kindness Day, si připomínáme pravidelně 13. listopadu. Nadace Lilie & Karla Janečkových k příležitosti Světového dne laskavosti pořádá celorepublikový happening #jsemlaskavec, který motivuje děti ke konání dobrých skutků.

I děti ze 6. oddělení školní družiny se zapojily do projektu Laskavý podzim. Z nabízených možností si vybraly, že by rády pomohly zvířátkům v útulku. Proto jsme v měsíci listopadu uspořádali sbírku krmiva a potřeb pro útulek ve Bzenci. Brzy se k nám přidali další žáci i kolegové a sešla se nám velká krabice dárků, kterou jsem pejskům a kočičkám předala.

Tímto bych všem dárcům vyřídila velké DÍKY!

Ing. Marcela Králíková