Stromy, kam se podíváš 2. C

Projektový den ke Dni stromů si naši druháci připomněli v rámci dvou dnů. Žáci se dozvěděli spoustu zajímavých informací o stromech. Jak rostou, jaký mají pro planetu význam, co k životu potřebují. Následovalo bádání v encyklopediích, internetu a  vyplňování pracovních listů. V  každém předmětu se témata stromů prolínala. Během dnů si vyrobili lapbook, na stanovištích v Bastionu poznávalali různé stromy,  jejich plody a pracovali na zadaných úkolech. Z frotáže listů sestavili zvířátko. Na závěr vypracovala každá skupinka vlastní projekt o získaných vědomostech. Žáci těmito aktivitami lépe nové učivo pochopili, další si procvičili a zábavnou formou se zdokonalili i v jiných předmětech. Všichni si práci společně užili.

Eva Fridrichová