Stříbrný certifikát "Finančně gramotná škola"

Dne 3. listopadu 2021 Základní škola UNESCO převzala za přítomnosti zástupce Yourchance o.p.s. paní Věry Kříčkové prestižní stříbrný certifikát "Finančně gramotná škola". Tomuto slavnostnímu aktu předcházela několikaměsíční usilovná práce, kdy museli učitelé a žáci pro získání certifikátu přidat do své vzdělávací praxe interaktivní aktivity a také začít toto téma komunikovat se svým okolím. Učitelé absolvovali několik workshopů a spolu s žáky vytvořii a prezentovali "Příklad dobré praxe".

Po celou dobu na nás dohlížela lektorka, která se přišla podívat i do hodin finanční gramotnosti a potvrdila, že postupujeme podle metodiky "Jak rozvíjíme finanční gramotnost na naší škole", kterou naše škola vytvořila již dříve při získání bronzového certifikátu v roce 2019.

Hlavním smyslem celého projektu je pozvednout kvalitu výuky finanční gramotnosti na naší škole. Finanční gramotnost je znalost toho, jakou hodnotu peníze pro člověka mají, jak s nimi dokážou žáci hospodařit a jak vůbec peníze fungují v oběhu a všude kolem nás. Náš školní vzdělávací program na to klade velký důraz. Cílem celého projektu je umožnit rozvoj finančně gramotné a podnikavé mladé generace.

Naše škola vyučuje finanční gramotnost v 8. ročníku jako samostatný předmět. Na žáky čeká v této oblasti celá řada vzdělávacích aktivit jako jsou např. přednášky z řad odborníků. Pokud nám to epidemiologická situace dovolí, konají se i projektové dny zaměřené na finanční gramotnost.

Ing. Eva Motyčková