Soutěž "Rozpočti si to!"

Smyslem interaktivní soutěže Rozpočti si to! je rozvinout finanční gramotnost účastníků – žáků základních škol, jejich rodičů a učitelů, a to zejména v tématu domácího hospodaření.

Soutěž je postavena na hře, která běží ve webové aplikaci Rozpočti si to!, která týmy provází zábavnou soutěžní hrou. Smyslem hry je seznámit účastníky s principem domácího hospodaření (rodinného rozpočtu), ukázat jim, co všechno si musí jedna domácnost obstarat, a kolik co stojí. Prožijí s ní kus života a budou muset udělat mnoho rozhodnutí.

Hra má 3 kola, během kterých týmy plní jednotlivé úkoly týkající se života rodiny, resp. domácnosti.

Cílem hry je vyzkoušet si, jaké to je spravovat rodinný rozpočet a zároveň řešit každodenní výzvy, které nás potkávají i v reálném životě.

Soutěž dále rozvíjí schopnost učit se a pracovat s informacemi, je zde důležitá týmová spolupráce a tvořivost jednotlivých týmů. V soutěžní verzi navíc sbíráte tzv. CHECHTÁKY, které vás mohou dostat do velkého finále.

Letošní rok byl velmi úspěšný a do celostátního kola se z naší školy probojovaly hned tři týmy z celkového počtu 350.

Během finále měly týmy za úkol představit porotě a ostatním účastníkům co nejzajímavějším způsobem svou herní domácnost a sdělit jim 3 nejdůležitější poznatky, které si odnáší ze soutěže.

Do samého konce to bylo velmi napínavé a celkově si odnášíme krásné 3.místo, 4.místo a 5.místo.

Ing. Eva Motyčková