Slavnostní předávání certifikátů absolventům jazykových zkoušek 2024 - fotogalerie

ZŠ UNESCO slavnostně předala jazykové certifikáty

V pondělí 23. září se v budově Klubu kultury v Uherském Hradišti uskutečnilo slavnostní předávání certifikátů absolventům jazykových zkoušek z řad žáků Základní školy UNESCO.

Ceremoniálu byla přítomna jako zástupce zřizovatele místostarostka paní Ing. Marcela Čechová a zároveň škola měla velkou čest přivítat vzácnou návštěvu z Britské rady Mr. Paula Wayda, oblastního ředitele.

Úspěšných absolventů cambridgeských zkoušek bylo v minulém roce 135, přičemž 43 z nich prokázalo své znalosti na úrovni B1, což je úroveň maturitní zkoušky na střední škole, a 11 z nich prokázalo své znalosti dokonce na úrovni B2. Největší úspěch zaznamenalo 5 žáků, kteří s velkým potleskem převzali certifikát potvrzující znalosti na úrovni C1.

Zároveň byly předány certifikáty 7 žákům, kteří úspěšně složili zkoušky ze španělského jazyka Diplomas de español, 12 žákům, kteří úspěšně složili zkoušky z německého jazyka Österreichisches Sprachdiplom, a 8 žákům, kteří úspěšně složili zkoušky z ruského jazyka Русский язык в сфере повседневного общения для школьников.

ZŠ UNESCO je řádným členem exkluzivního mezinárodního programu Cambridge English Schools, v jehož rámci každoročně navštěvují stovky žáků mimo vyučování přípravné jazykové kurzy vedoucí k absolvování jazykových zkoušek z anglického jazyka. V tomto měřítku a kvalitě se jedná o zcela ojedinělou věc, jak mimo jiné potvrzuje vyznamenání, které škola obdržela před dvěma týdny na britské ambasádě v Praze za nejvyšší počet registrovaných uchazečů v kategorii Young Learnes English pod patronací British Council.

Všem absolventům jazykových zkoušek srdečně gratulujeme!

Učitelé ZŠ UNESCO