Školní výlet 6.C do Moravského krasu

Ve dnech 14. – 15. června jsme se byli podívat na krásu Moravského krasu. V den příjezdu jsme si udělali velkou šestikilometrovou procházku do lanového parku VELKÁ DOHODA, kde jsme se podívali do menší jeskyně, vyzkoušeli jsme si lanové prolézačky a překážky a někteří žáci si vyzkoušeli veliký zip-line, který vede přes krásnou přírodu. Po prožití prvního dne jsme se vraceli dalších šest kilometrů. Ačkoli byl celý den dosti náročný, na většině žáků nebyla únava vůbec znát.
Druhý den jsme šli na dva kilometry dlouhou procházku, kde jsme potom nasedli na vláček, který nás dovezl k Punkevní jeskyni. Poté jsme si prohlédli krásnou Punkevní jeskyni, kde jsme se také podívali na dno propasti Macocha. Projeli jsme se na lodičkách po říčce Punkvě a dozvěděli se, že v některých částech říčky je Punkva hluboká přibližně 40 metrů. Po prohlídce Punkevní jeskyně jsme se svezli na velké lanovce, která byla kousek od naší chaty. Po obědě jsme opět nasedli do autobusu a přijeli jsme do Uherského hradiště. Všichni jsme si to moc užili.

Michaela Karlíková 6.C